FAQ - czyli najczęstsze pytania

Frequently Asked Questions

FAQ to sekcja na stronie internetowej, która odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez klientów. FAQ pomoże ci znaleźć odpowiedzi na swoje pytania bez konieczności kontaktu z obsługą klienta.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

O ile grafik komputerowy w porównaniu do agencji reklamowej może zaoszczędzić na wynajmie, mediach czy podatkach to istnieje wiele czynników, które wpływają na cenę projektu graficznego. Poniżej kilka z nich.

Za co płacisz, płacąc za projekt:

  • Rodzaj projektu: Niektóre projekty są bardziej złożone niż inne i wymagają więcej czasu i pracy. Zazwyczaj jest przeliczany według stawki godzinowej.
  • Doświadczenie projektanta: Doświadczeni projektanci mają więcej umiejętności i wiedzy, a także mogą wykonać projekt szybciej i sprawniej.
  • Wyprawcowana wiedza Know-how, która daje mi przewagę nad konkurencją
  • Czas potrzebny na wykonanie projektu: Im więcej czasu potrzeba na wykonanie projektu, tym wyższa będzie jego cena. Dzieje się tak dlatego, że projektant musi poświęcić więcej czasu na pracę nad projektem, a także na spotkania z klientem i konsultacje.
  • Czas poświęcony na ciągłe dokształcanie i byciu na bieżąco w trendach projektowania i oprogramowaniu.
  • Poprawki. Ilośc zmian wydłuża czas projektu.
  • Czy projekt na wyłączność, przeniesienie praw majątkowych ( to zazwyczaj co najmniej 50% dodatkowej ceny przy mniejszych projektach)
  • Licencje na oprogramowanie, abonamenty, serwisy stockowe.
  • Cena prądu i mediów choć mniejsza niż w przestrzeni biurowej to jednak występuje.
  • Napoje, kawa i leki uspokajające 🙂

Podsumowując. Praca z ludźmi nauczyła mnie, że jak czegoś potrzebuję to idę do specjalisty po uprzednim sprawdzeniu opinii lub z polecenia i nie targuję się. Doceniam jego doświadczenie i umiejętności, wiem, że są rzeczy, które zrobiłbym równie dobrze ale płacę mu również za to, że w tym czasie mogę zająć się swoim biznesem, bo czas to pieniądz. Dlatego proszę szanujmy swój czas.

 

 

Najczęściej jest to 2-3 dni od dnia akceptacji oferty i po podesłaniu niezbędnych materiałów do projektu.

Oczywiście taka sytuacja może mieć miejsce. Pamiętaj, że masz w cenie drobne poprawki lub tyle ile wskazuje umowa. Przed tym jednak zasięgnij opinii innych osób, nie patrz tylko ze swojej perspektywy. Pamiętaj to nie tworzę reklamy, które mają być dostępne zachowaniem kluczowych zasad projektowania aby trafić do jak najszerszego grona i przynieść efekt. By zainteresować, zwrócić uwagę. Kilka sekund decyduje o zamiarze zakupowym.

Pamiętaj, że pozycjonowanie strony to proces, który wymaga czasu i wysiłku. Nie oczekuj, że Twoja strona będzie dobrze pozycjonowana w ciągu jednego miesiąca.